Jak objevit svou superschopnost

Schopnosti v životech lidí

Je občas zvláštní, pozastavit se nad schopnostmi druhých lidí. Je dobré, když je umíme přijmout a snažíme se tyto schopnosti druhých co nejlépe pochopit. Když pochopíme zázračné vlastnosti některých lidí, možná si s nimi budeme i lépe rozumět. Může se ale stát, že někoho pochopíme jen velmi těžko. Zvláště pokud i on má těžkosti s pochopením vlastní schopnosti, nad kterou zůstává rozum stát! Nelze si myslet, že když má někdo úžasnou schopnost, dokáže udělat z chaty perníkovou chaloupku, nebo ze železa zlato. To nejspíš nikdo z nás neumí. Ale jednou z cest k tomu, jak najít vlastní schopnost je, najít nějaký smysl – smysl života. Nalézt ale smysl života není běh na krátkou trať a tak zde více než kde jinde platí “cesta je cíl”. Krom toho pustit se do tak složitého bádání vyžaduje i notnou dávku odvahy, když ale najdeme, jaký smysl má náš život a kam směřujeme, může se nám snadněji hledat naše skvělá schopnost.

Odvaha a motivace

Vsadit vše na jednu kartu?! Pak už můžete jedině vyhrát nebo prohrát. Vyplatí se tedy riskovat pro získání svých schopností? Já se domnívám, že ano! Možná se Vám nechce začínat, protože nemáte motivaci, nebo protože dosažení cíle vyžaduje hodně času? Toto je trochu zbytečné…Pokud jste sebrali odvahu, tak tu sílu máte už v sobě. Ten, kdo zase naopak nechce, nebude hledat odvahu ani motivaci, spíše bude hledat výmluvy. Přesto je to však rovnocenná volba.Je ovšem dost času na uskutečnění všeho, čeho chceme v životě opravdu dosáhnout. Čas uteče stejně tak, jako tak. Je tedy dobré hodně věcí zkusit a zjistit, v čem jsme dobří a jaké jsou naše schopnosti.

Jít do toho s chutí!

Když budeme od samého začátku předpokládat neúspěch, tak se může stát, že se neúspěch dostaví, a to přeci nikdo z nás nechceme. Když hledáme své schopnosti, nejdříve je třeba věřit, že opravdu nějaké schopnosti vlastníme… Zní to samozřejmě, ale někdo skončí už na tomto bodě. Pak nastává čas, kdy hledáme odvahu a víru sami v sebe. V tomto případě může pomoci, když si sestavíme svůj vlastní plán, podle kterého se budeme řídit. Promyslete si předem, co vás na cestě může potkat a jakého reálného cíle chcete dosáhnout. Může to zmírnit i váš strach. Ale nepřemýšlejte dlouho, nebo se můžete dostat zbytečně daleko a může vás to odradit.

Odvaha jako strůjce našich snů!

Je tedy jasné, že skvělé schopnosti se nezískávají zadarmo. Lidé, kteří jsou v něčem dobří, si také hodně vytrpěli, ale nevzdali to. Nikdo o vás neví vše. Víte to jen vy sami. Mnohdy Vás na cestě za Vašimi sny mohou zastavit vnější faktory, ale často si stavíme překážky do cesty i my sami. Pak už je jen na nás, zda jim dovolíme nás přemoci a necháme se jimi zastrašit, nebo zda se je pokusíme překonat.

Čeho se zbavit? Co nechat?

Většinou disponujeme podobnými schopnostmi jako naši rodiče. Máme však také mnoho dalších schopností, které získáváme v průběhu života. Závisí i na našem subjektivním vnímání světa. Je občas dobré, vystoupit ze své komfortní zóny, začít něco opravdu dělat a posouvat se tak dál. Tím se naše schopnosti zlepší a předpoklad k úspěchu může být najednou mnohonásobně vyšší.

Pokud to jde, nikdy se předčasně nevzdávejte a hlavně vytrvejte. Když něco vzdáte moc brzy, můžete toho pak litovat. Přitom už může být úspěch skoro na dosah. Je to ovšem vždy Vaše volba. Vy si můžete určit své hranice a říct si; „dál už nepůjdu“. Může to znamenat i to, že se máte rádi na tolik, že víte, co pro vás už není dobré a je lepší s tím přestat. Na sebe a své hranice se tak vyplatí myslet vždy, když chcete něčeho dosáhnout.

A potom jít dál…

Když už v sobě máte odvahu a víte, co můžete od svých schopností očekávat, určitě najdete své místo! Svět je plný překvapení a na vás toho čeká ještě opravdu hodně. Proto je dobré, začít už dnes!

A nezapomeňte, že nejcennější schopností, kterou by měl každý ve svém životě vlastnit je: konat dobro!

 

 

 

Reader Rating0 Votes
0

Notice: Undefined offset: 1 in /home/html/introspekt.cz/public_html/www/wp-content/themes/zeen/inc/core/theme-helpers.php on line 2535

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/html/introspekt.cz/public_html/www/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/html/introspekt.cz/public_html/www/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/html/introspekt.cz/public_html/www/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110