Střelba na filozofické fakultě na Univerzitě Karlově

Včera v odpoledních hodinách došlo k tragické události na FF UK v budově na náměstí Jana Palacha , tímto chceme popřát upřímnou soustrast všem rodinám, přátelům ale i studentům a učitelům. Střelba nese za sebou 15 obětí včetně střelce a mnoho přítomný se zrovna nachází ve vážném stavu. 23.12 bude vyhlášen státní smutek. Doufáme, že jsou všichni už v bezpečí a v pořádku.

Tento čin nám v době Vánoc přinesl již už v tak náročném období prostor k prohloubení smutku. Tímto článkem chceme apelovat, aby ukazovali soucit s obětmi pozůstalými. Mluvme o tom, jací tito lidé v životě byli. Vzpomínejme na naše společné prožitky s nimi. Nenechme jejich památku zastíněnou pouze tímto hrozným činem. Podělte se se svými blízkými o Vaše pocity.

Pokud nikoho z této fakulty neznáme, měli bychom pamatovat na skutečnost, že takové situace se mohou stát v podstatě kdekoliv a komukoliv. Buďme rádi za každý okamžik, který společně na akademické půdě můžeme prožít i mimo ní. Tato událost pravděpodobně stála vědecko filozofickou komunitu nenahraditelné členy a jejich možné budoucí objevy.  Dopřejme si proto chvíli na truchlení, doufejme, že se něčemu podobnému v budoucnosti vyvarujeme.

Za celou redakci přeji mnoho sil do nadcházejícího období. Také budeme rádi za Váš pohled na situaci v komentářích.

 

_____________________________________________________________________________________________________________

Zmíněné informace máme ze zpráv Seznam zprávy (n.d.) Online: U fakulty vzniká pietní místo. Policii nezná totožnost jedné z obětí. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-strelba-ve-filozoficke-fakulte-zustali-mrtvi-a-desitky-zranenych-242281 


Notice: Undefined offset: 1 in /home/html/introspekt.cz/public_html/www/wp-content/themes/zeen/inc/core/theme-helpers.php on line 2535