Den pro školu

zkušenost s programem

Slyšeli jste o akcích od Den pro školu? Nadace České spořitelna založila dobrovolnický projekt. Celé to spočívá v tom, že odborníci s praxí chodí do škol, kde představují čemu se věnují. Zaregistrovat se může kdokoliv, kdo má co dětem vyprávět.  Celý program se staví na to, že se studentům představuje určité povolání. Snahou je, aby pracovní činnost nadchla žáky.  Hostující lektor může volit různé možnosti formy. Lze třeba provádět workshop , online hodinu ale i návštěvu pracoviště nebo tandemovou výuku. 

Projektu jsem se rozhodla účastnit, protože vystupování před lidmi je něco, co se snažím zlepšovat. I jako studentka psychologie jsem měla možnost se podílet na představení našeho oboru ve dvou třídách. 

Za nedlouho po přihlášení jsem prošla pohovorem, kde jsme si popovídali o tom, jakým způsobem chci vést své dny a co mě k tomu motivovalo. Celý pohovor působil přátelským a klidným dojmem, takže se opravdu není čeho bát. Pokud potřebujete, vždy se najde někdo, kdo Vám s plánováním dnu pomůže. 

Kontaktovala mě tamější metodička prevence, s tím, že by měli zájem o přednášku. Celý program jsme naplánovali tak, aby se žáci aktivně zapojovali. Bavili na téma komunikace a stres. Všechno, co jsme plánovali se nestihlo, za to se ale děti příjemně zapojili do různých komunikačních her. 

Po uplynutí nějaké doby dostanete z platformy zpětnou vazbu od učitele ale i samotných žáků. Což skvěle slouží k ověření, jak se celý program všem líbil. Domluvit se můžete individuálně, celý průběh se hodně odráží od konkrétní školy. 

Určitě tuto činnost doporučuji všem, kteří by si rádi osvojili prezentační dovednosti a jak se liší prezentování pro jednotlivé věkové skupiny. Zapojíte se?

Reader Rating0 Votes
0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Notice: Undefined offset: 1 in /home/html/introspekt.cz/public_html/www/wp-content/themes/zeen/inc/core/theme-helpers.php on line 2535
Previous
Dyslexie