Profesionální objímač v ČR

Rozhovor

V dnešním článku se popovídáme s profesionálním objímačem Nori. Jak již jistě víte z jednoho našeho článku, tato práce začíná být znatelně populární v anglicky mluvících zemích. Tentokrát se zaměříme, jak taková profese vypadá u nás. 

Jak jste se k takové práci dostal? 

 S touto prací jsem se setkal v Kanadě, když jsem tam byl. Na této práci se mi líbilo že při ní mohu pomáhat ostatním lidem. Také takto můžu někomu zpříjemnit  život ostatním. 

Jaký je Váš běžný pracovní den?

Aktuálně se snažím hodně věnovat propagaci, jelikož se tomu věnuji poměrně čerstvě. Protože to u nás není příliš obvyklá práce, svým klientům se pečlivě věnuji. Snažím se jim všechno přizpůsobit. Někteří klienti možná potřebují sice kontakt ale zároveň mohou mít konkrétní bloky v některých místech. Takže se vždy předem domlouváme tak, aby byl celý proces pro klienta co nejpříjemnější. 

Už klient než přijde, bavíme se, co by si představoval. Snažím se navodit pokojnou atmosféru hudbou, zařizuju podmínky pro relaxaci i si povídáme. K dotekům postupně přecházíme plynule, jen tam, kde si je můžeme dovolit. Ze začátku nastavujeme hranice.

Důležité pro mě je se v tom procesu vzájemně naladit. Pro tuto práci potřebujeme vzájemnou akceptaci. Když si klient prošel určitým traumatem, jdu na to celé pomalu. Snažím se zjistit takové informace, které mi klient sdělit chce. Společně jeho problémy probíráme. Postupuju jemnými doteky a velmi jemným objímáním. Celý průběh nechávám velmi opatrný. Mým cílem je pozvolna klienta otevírat kontaktu. 

Jak dlouho tento přivýdělek máte? Co doporučíte těm, kteří by měli o podobné podnikání také zájem?

Profesionálnímu objímaní se věnuju od začátku roku 2023.  

Určitě je důležité vybrat si obsáhlý a zajímavý kurz, který Vám na takovou práci připraví. Doporučuju vybírat podle nabídky ve Velké Británii, jejich kurzy jsou zajímavé a obsáhlé. Také má u nich objímání přeci jen o něco delší tradici. Většina těchto kurzů je koncipovaná poměrně flexibilně, tudíž záleží pouze na Vás jak dlouho Vám kurz potrvá. Věnovali jsme se v něm biologii nebo různým metodám objímání, kromě toho se tam také naučíte, jak přistupovat ke klientům a invidualizovat jejich průběh jejich sezení. Hodinově se kurzy mohou lišit, některé Vám zaberou 40 hodin jiné i třeba 150. 

Kdo všechno se k Vám může objednat? 

Kdokoliv, kdo se rád objímá nebo cítí tu potřebu.Častými klienty bývají lidé bez partnerů, po rozchodu nebo třeba řeší náročnou situaci. Jde o platonické objímání dostupné mužům i ženám. Objímám toho, kdo to potřebuje. 

Co Vás na práci nejvíce baví?

Nejvíce mě baví to, že vidím lidi a jejich ryzí pocity.  Když ke mě někdo přijde, rád vidím jejich postupný posun. Baví mě to, že to skutečně pomáhá. Vnímám u nich pocit uvolnění, neřeší poté tolik problémy a rozšíří se jim někdy obzory. 

Jaké jsou nevýhody práce objímače? 

Lidé neví co očekávat, někdy je odradí mýtus, že jde o sexuální služby, což není pravda. To je jeden z důvodů proč plánuji natočit představující video i nové webové stránky. 

Co byla pro Vás v této oblasti největší výzva?

Výzva je v tom, skutečně v nepříjemných zážitcích, které si zažili a snažit se jim v té situaci pomoci. 

Stal se Vám nějaký zajímavý pracovní zážitek, který byste čtenářům mohl přiblížit? Případně jaký? 

 Jednou mi přišla na sezení paní jí to taky obohatilo 

Co k takové práci musíte splňovat?

Tato práce je posláním. Potřebujete být citově založeným člověkem. Také objímat musí člověk velmi empatický, který zároveň bude mít dobře nastavené hranice.  Toto je ale pouze malá část vedoucí k úspěchu. 

Jaké by měl mít člověk k práci objímače předpoklady? 

Na tuto práci potřebujete mít osobnost velmi otevřenou a přátelskou. Hodí se pro srdcového člověka, který chce pomáhat lidem. 

Jaký je o tuto služby zájem?

Zatím se hlásí známí. Nepřijde mi, že by existovala specifická skupina, což znamená, že na ní může opravdu každý. Služby se snažím nabízet proaktivně. Přijímám zákazníky na objednání. Pro mě je hlavní, že to smysl má a že profesionální objímači mají své fanoušky a podporovatele. 

Máte na českém trhu velkou konkurenci? Kde všude můžeme takové služby najít?

Konkurenci mám primárně v Praze. Mimo jiné na amerických webových stránkách, najdete přehled všech profesionálních objímačů v asociaci. Tam hledá většina zákazníků. V centrech alternativní medicíny také najdete podobné postupy.  

Já jsem dříve pracoval v Brně, momentálně jsem kousek od Prahy.  

Na webové stránce NoriCuddling na mě najdete kontaktní formulář, pokud s profesionálním objímačem budete chtít zůstat ve styku. ,,Nemusíme být na všechno sami.” – Nori profesionální objímač. 

Reader Rating0 Votes
0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Notice: Undefined offset: 1 in /home/html/introspekt.cz/public_html/www/wp-content/themes/zeen/inc/core/theme-helpers.php on line 2535