BDSM II.

spanku nikdy není málo

Zavítáme opět lehce do tajů BDSM komunity. Znalí vědí, pro laiky zkusíme osvětlit. Když se budete bavit s BDSM pozitivní osobou, může třeba i v lehké nadsázce prohodit větu, že trpí „spankovým deficitem“, „nedostatkem spanku“ či jinou podobnou hláškou. Opravdu čárka nad „a“ není a nebude. Dotyčný nejspíše nemá potřebu se více vyspat nebo neprobděl několik posledních nocí.

Spank, spanking je v komunitě BDSM známý pojem, asi jako u vinařů pojem vinobraní. O co se tedy jedná? Spanking, česky řečeno výprask znamená, kdy (zpravidla) dominantní jedinec fyzicky trestá submisivního (v rámci role, trestu, příkazu může být i naopak či sub. Vůči sub., ale do toho nezabředávejme). Trestající jedinec nebo též sadista působí cílenou bolest druhé straně, označované, jaké masochista, který bolest přijímá. Opět je zde nutnost konsensu (dohody). Těžko by zde fungoval kompromis. Respektive fungoval, ale vedl by k naprosté (dlouhodobé) katastrofě. Dominant používá ke spankingu různé pomůcky jako jsou rákosky, bičíky, důtky, dřevěná pravítka nebo třeba jen své dlaně. Častým mýtem je, že chce pouze někomu fyzicky ubližovat (může to tak mít), ale zpravidla jde o celkový pocit nadvlády, moci nad submisivním protějškem. Jde tam o plnou důvěru obou stran. A co strana, která spanking přijímá? Opět se velmi často setkáváme se stereotypním pohledem, že jde o chudinku, co se chce nechat zbít, co nemá svoji hrdost a úctu.
Opět, může být procento, co to tak má. Ale zpravidla jde o onen pocit odevzdání se, plné svěření moci a kontroly dominantovi. A také o pocit vzrušení z působení trestu – bolesti. Často je to o úniku z minulých negativních zkušeností, nabití pozitivní energií, vzrušením, chtíčem. Prostě potřebou. Ano bolest cítí, ale je v rámci nastavené normy, hranice. Při překročení by mělo následovat STOP slovo a jeho plné respektování dominantním protějškem. Spanking může být pro obě strany ventilem, únikem, vzrušením, ale i vzájemným souzněním. A velmi často v reálném životě nepoznáte, že právě on/ona jsou ti, kteří rádi takto trestají či naopak, že on/ona rádi výprask přijímají. A není špatné se za tyto myšlenky stydět a už vůbec se nebát je třeba právě s někým z BDSM komunity řešit, zeptat se na názor, radu. A v případě realizace platí opět ono pravidlo správného výběru důvěryhodného partnera, který vás tímto světem bezpečně provede. Nebát se partnerovi/partnerce říct, že toužíte dostat „naplácáno“ či naopak být tím/tou, kdo trestá. Ale to platí i v klasických „vanilkových“ vztazích a situacích, které z nich vyplývají.

 


Notice: Undefined offset: 1 in /home/html/introspekt.cz/public_html/www/wp-content/themes/zeen/inc/core/theme-helpers.php on line 2535