Pozitiva negativního vnímání

Negativní vnímání se často ve společnostni vnímá jako něco nežádoucího. Většinou se spíše věnujeme pozitivním myšlenkám, nebo se k optimisnu snažíme přibližovat. Proto si v dnešním článku povíme o tom, co nám může negativita přinést, k čemu nám vlastně bývá prospěšná. 

Negativní rozpoložení nám může pomoci při budování psychické odolnosti, míváme totiž více prostoru s negativními emocemi pracovat v době, kdy je opravdu cítíme. Například frustrace nám v mnohém může sloužit jako skvělý motivační prostředek. Stalo se Vám někdy, že jste se tak naštvali, že jste dokázali něco, co jste mysleli že nezvládnete? Přílišná pozitivita nás může navádět ne vždy výhodnou cestou přeceňování vlastních sil. Negativita nám zde dává pomyslnou stopku a pomáhá nám se na situaci dívat kritičtějším pohledem. 

To že se někdy na svět díváme začerněním filtrem nám může pomoci se více uzemnit. Z poletování obláčků se najednou ocitneme pevně nohama na zemi. Čímž si dokážeme lépe přiznat, když se něco nepovedlo. Býváme tedy například díky strachu připraveni na situace, co kdyby. 

To že se nám vždy všechno nedaří, že prožíváme negativní okamžiky nám napomáhá v rozvoji empatie. Přeci jen, nejlépe se do situace vžíváme díky tomu, že jsme si něčím podobným prošli. 

Pozitivní i negativní vnímání mají v našem světě své místo, jde o určitou rovnováhu, která nám pomáhá lépe proplouvat životem. Přestože pozitivita má mnoho benefitů, neměli bychom opomíjet, že i negativní emoce nás formují a přináší nám něco užitečného. 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Notice: Undefined offset: 1 in /home/html/introspekt.cz/public_html/www/wp-content/themes/zeen/inc/core/theme-helpers.php on line 2535