Zamyšlení nad Novým rokem

Opět se nám naskytl nový začátek. Stojíme na začátku roku s mnoha obavami i očekáváními. Postupně za s sebou necháváme události z minulého roku, které se postupně proměňují ve vzpomínky. Ať už jsou jakékoliv povahy, mnoho z nás si bude určitě události roku 2023 pamatovat. 

Možná právě přemýšlíte, co můžete od Nového roku očekávat. Do čeho se jenom můžete pustit dál? V každém případě věřím, že se naskytne příležitost někam se dále posouvat. Každý rok s sebou nese určité výzvy. Nastavujeme si nové cíle. Postupně si budujeme, jak budujeme naše tužby pro následující období. 

Zkoušíme predikovat, co nás čeká. Někdy se ale hodí zastavit se a podívat se na přítomný okamžik. Kde se právě teď nacházíme? Co můžeme pro svojí duševní pohodu udělat právě teď? Jak se ve své kůži cítíme? Znalostí své situace se nejlépe připravujeme na to co nás čeká. Bez minulosti a přítomnosti, budoucnost nepřichází. Zaměřujme se na to, co skutečně můžeme změnit u sebe, ostatní se našemu světu bez úsilí budou přizpůsobovat jen velmi obtížně. 

Dáváte si tradiční předsevzetí nebo jste rádi, že zvládnete zkouškové? Ať už to máte jakkoliv, nacházíme se ve zlomovém období, kdy po době odpočinkové se postupně vracíme k určitému úsilí.  Ne vždycky se nám povede naše cíle plnou hodnotou naplnit. V takovém případě bychom měli pamatovat na to, že byť se náš pokrok může zdát mizivý, jde stále o určitý posun. Buďme vděční za úsilí, které jsme byly schopni vynaložit, do toho k čemu jsme se upnuli. Sebereflexí získáme zpětnou vazbu, co příště udělat jinak a posuneme se o kousek dále. 

Každého z nás čeká jedinečná cesta, která se jedna od druhé v mnohém budou lišit, přesto budeme rádi, když své dojmy budeme společně sdílet ať už přes Introspekt nebo jen tak u kafe. 

Za celou redakci Vám přeji, ať si v Novém roku najdete, co nejvíce pozitivních momentů a zajímavých životních lekcí. Děkujeme za Vaší přízeň! Nezapomeňte nás kontaktovat, jestli od nás chcete vidět nějaké téma. Rádi píšeme to, co Vás nejvíce zaujme.

Reader Rating0 Votes
0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Notice: Undefined offset: 1 in /home/html/introspekt.cz/public_html/www/wp-content/themes/zeen/inc/core/theme-helpers.php on line 2535